Kredyty na umowę zlecenie możliwe do uzyskania dla osób posiadających ciągłość zatrudnienia i jednego lub niewielu zleceniodawców. Każdy rodzaj kredytu w zasięgu osób pracujących na umowę zlecenie, również hipoteczny. Wnioski kredytowe rozpatrywane indywidualne w zależności od całkowitej sumy dochodów. Dobry kredyt na umowę zlecenie.

Choć obiegowa opinia dotycząca kredytów bankowych głosi, że osoby pracujące na umowy zlecenie nie mogą liczyć na otrzymanie kredytu to jednak prawda jest inna. Kredyt bankowy dla osób zatrudnionych na umowę zlecenie jest jedynie nieco trudniejszy w uzyskaniu niż kredyt dla osób pracujących na umowę o pracę. Nie są to jednak wymagania, których nie sposób spełnić. Banki rozumieją, że coraz większa liczba osób pracuje w oparciu na umowy zlecenie i respektują te umowy na równi z innymi formami zatrudnienia.

Potencjalny kredytobiorca, gdy jest zatrudniony na umowę zlecenie musi przedstawić bankowi dokumenty, z których wynika, że utrzymywał nieprzerwane zatrudnienie w oparciu na umowę zlecenie przez okres ostatnich 6/12/18/24 miesięcy, zależnie od wymagań banku. Jego szanse na pozytywną weryfikację zdolności kredytowych rosną, gdy zatrudnienie utrzymywane było z jednym pracodawcą lub pracodawca nie był zmieniany zbyt często. Dodatkową pomocą przy staraniach o kredyt mogą stanowić tzw. “listy intencjonalne” sporządzone przez zleceniodawcę potencjalnego kredytobiorcy. Zleceniodawca w takim liście intencjonalnym deklaruje i zapewnia bank, że w określonym czasie trwania kredytu nie zamierza rezygnować z usług zleceniobiorcy lub też rozważa zmianę sposoby jego zatrudnienia z umowy zlecenie na zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę.

Warto pamiętać, że dla banków, poza utrzymaniem ciągłości zatrudnienia przez określony czas i formą zatrudnienia ważna jest też suma dochodów netto i banki mogą przychylniej patrzeć na wniosek kredytowy osoby zatrudnionej na umowę-zlecenie,a  zarabiającej kilka tysięcy złotych netto niż na wniosek osoby zatrudnionej na umowę o pracę i zarabiającej najniższą krajową.

Pracując o umowę zlecenie można więc starać się o wiele kredytów – kredyt konsumpcyjny, samochodowy, a nawet hipoteczny. Droga do uzyskania kredytu hipotecznego podczas gdy pracujemy w oparciu o umowę zlecenie jest trudna i długa, ale możliwa do przejścia. Należy pamiętać, że każdy przypadek starań o kredyt jest rozpatrywany indywidualnie, więc dobrym pomysłem będzie rzetelne przygotowanie i okazanie bankowi wielu dokumentów poświadczających nasz dochód – rachunków, umów czy przelewów na konto zwiększa szanse na otrzymanie kredytu. Także hipotecznego.

Kredyt umowa zlecenie

Najlepsze kredyty na umowę zlecenie dla każdego bez zbędnych formalności. Porównaj aktualne oferty i weź atrakcyjny kredyt na umowę zlecenie. Nie potrzebujesz zaświadczeń o dochodach. Napisz oświadczenie i weź wsparcie pieniężne na dowolny cel. Gotówka bez BIK i KRD w 15 minut na konto bankowe. Długi okres spłaty, niskie raty, szybka decyzja kredytowa dla każdego.

Czym jest kredyt na umowę zlecenie?

W dzisiejszych czasach dostęp do kredytów posiadają nie tylko osoby, które pracują w oparciu o pełną umowę o pracę. Szansę na wsparcie pieniężne posiadają również osoby, które zatrudnione są na mowę zlecenie. Nie trzeba nikogo przekonywać, że tych ostatnich pojawiło się ostatnimi czasy bardzo dużo. Stąd również banki postanowiły zmienić swoje dotychczasowe warunki.

Formalności związane z kredytem

Zainteresowani przy wypełnianiu wniosku mogą zostać poproszeni o kopię umowy zlecenia lub zaświadczenia od pracodawcy o dochodach. Niemniej jednak istnieje też inne rozwiązanie. Jest nim kredyt na oświadczenie. Wówczas klient nie musi ubiegać się o dokument potwierdzający swoje zatrudnienie. Wystarczy, że sporządzi oświadczenie o swoich dochodach. W nich zawarte może być także wynagrodzenia wynikające z umowy zlecenia.

Z kredytu na umowę zlecenie korzystać mogą przede wszystkim osoby, które pracują wyłącznie w oparciu o umowę zlecenie. Jest to dla nich bardzo duża szansa na poprawę warunków bytowych. Tego typu produkt bankowy przyznawany jest na dowolny cel. Nie trzeba martwić się o szybką spłatę, ponieważ przewiduje długi okres kredytowania.
Zalety kredytu na umowę zlecenie:

  • szybka wypłata gotówki
  • niskie oprocentowanie
  • kredyt na oświadczenie
  • długi okres spłaty
  • brak zaświadczeń o dochodach
  • minimum formalności
  • kredyt na dowolny cel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *