Najlepszy kredyt konsolidacyjny gotówkowy na każde cele. Sprawdź gdzie warto ubiegać się o dodatkową gotówkę. Szybkie pieniądze bez zaświadczeń o dochodach. Tanie kredyty gotówkowe konsolidacyjne bez wychodzenia z domu.

Jeżeli masz do spłacenia kilka kredytów, wiążą cię różne zobowiązania w paru bankach oraz różne są terminy ich płatności, kredyt konsolidacyjny wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Kredyt konsolidacyjny pozwala przede wszystkim na otrzymanie środków niezbędnych do spłaty innych zobowiązań. Za jego pomocą można spłacić nie tylko kredyt gotówkowy, ale także debet, czy kredyt na budowę domu. Istnieje również możliwość wykorzystania części kredytu na dowolny cel.

Często jest tak, że klienci spłacają kilka kredytów jednocześnie. Może być to jeden kredyt na kupno samochodu lub mieszkania oraz kilka mniejszych kredytów na przykład na sprzęty RTV czy AGD. W pewnym momencie pamiętanie o różnych kilku terminach spłat spłacania rat tych kredytów, może stać się uciążliwe. Wtedy najlepszą pomocą jest kredyt konsolidacyjny, który umożliwia przekształcenie wszystkich kredytów w jeden.

Zalety kredytu konsolidacyjnego:

  • spłaca się go w jednym banku,
  • jedna data i rata spłaty kredytu,
  • może być zaciągnięty na dłuższy okres (dzięki temu spłata będzie rozłożona w czasie oraz wysokość rat będzie znacznie niższa),
  • uproszczone procedury badania zdolności kredytowej.

Jak każdy kredyt posiada również wady. Klienci, którzy zdecydują się na zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego powinni zapoznać się szczegółowo z każdą ofertą. Należy pamiętać o tym, że czasami za uruchomienie takiego kredytu będzie trzeba zapłacić prowizję, którą płaci się zazwyczaj zaciągając inne pojedyncze kredyty. Dłuższa spłata kredytu sprawia, że do spłacenia mamy więcej odsetek, ale nie zawsze tak jest.

Oprocentowanie kredytów konsolidacyjnych wynosi od 5% do nawet 15%. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to jedyny koszt kredytu. Należy również uwzględnić prowizję za jego przyznanie oraz koszty dodatkowych ubezpieczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *