Kredyty pod zastaw domu. Weź hipotekę na dom. Wysokie kwoty kredytów. Najwyższe limity kredytów hipotecznych. Kredyt zabezpieczony hipoteką. Najlepsze oferty banków. Bezpieczne kredyty gotówkowe z niskimi opłatami.

Chociaż kredyt gotówkowy lub hipoteczny wydają się zrozumiałymi pojęciami, to sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana, niż się wydaje. Co różni te opcje kredytowe i która z nich jest korzystniejsza?

Kredyt gotówkowy a kredyt hipoteczny

Przede wszystkim, kredyt gotówkowy to taki, w którym pożyczamy i spłacamy tylko gotówkę. Natomiast kredyt hipoteczny to opcja, w której zabezpieczamy spłatę kredytu posiadaną nieruchomością i w wypadku, gdy nie możemy spłacić kredytu w formie gotówkowej, możemy to zrobić przekazując dom na własność banku, który zajmie się jego sprzedażą, aby odzyskać pożyczone środki.

Kredyt gotówkowy a kredyt hipoteczny – różnice

Podstawowe różnice występują tutaj w kwocie, którą możemy uzyskać z banku oraz w oprocentowaniu kredytu. W przypadku kredytu gotówkowego, jego kwota jest mniejsza (od nawet 500 zł do ok. 50 000 zł) i wyższe jest oprocentowanie. Z kredytem hipotecznym sytuacja jest odwrotna, czyli wysoka kwota kredytu (od ok. 50 000 zł do kwoty zależnej od wartości nieruchomości), natomiast możemy liczyć na mniejsze odsetki.

Kredyt gotówkowy zabezpieczony hipoteką

Jest jeszcze jedna opcja kredytu, która zrodziła się jako hybryda dwóch powyższych. Kredyt gotówkowy zabezpieczony hipoteką to zwykły kredyt konsumpcyjny, udzielany do kwoty wyższej niż w normalnym przypadku, ale posiadający niższe oprocentowanie, jako że został zabezpieczony posiadaną przez Ciebie nieruchomością.

Kredyt gotówkowy pod hipotekę

Innym szczegółem wartym odnotowania jest fakt, że kredyty brane pod hipotekę mają bardzo długi okres spłaty, zwykle kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Warto zastanowić się, czy jesteśmy w stanie poradzić sobie z takim zobowiązaniem, bo w ciągu tak długiego okresu, wiele czynników może się zmienić.

Kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny

Z reguły uważa się, że to kredyty hipoteczne są bardziej atrakcyjną opcją, dlatego, że po prostu mniej kosztują. Jednak warto pamiętać, że wszystko zależy od tego, ile pieniędzy potrzebujesz i jak szybko jesteś w stanie je spłacić. Nie ma sensu zaciąganie kredytu hipotecznego, gdy planujemy niewielki remont domu, jednak przy jego gruntownym remoncie, byłoby to wskazane.

Kalkulator kredytu hipotecznego

Kredyt gotówkowy hipoteczny kalkulator dla wszystkich online. Porównaj najkorzystniejsze oferty banków. Sprawdź najlepszy kalkulator kredytowy. Luksus bez przepłacania. Szybka decyzja i błyskawiczne pieniądze na Twoim koncie. Niezawodna porównywarka kredytów hipotecznych. Kalkulator zdolności kredytowej. Szybki kredyt gotówkowy. Nowoczesne rozwiązanie dla Ciebie.

Poznaj wygodę

Kalkulator kredytowy pozwala stworzyć dogodny dla ciebie harmonogram spłaty dla rat równych lub malejących oraz pozwoli on dowiedzieć się, ile zapłacisz za pożyczony pieniądz. Dzięki kalkulatorowi będziesz wiedział, jaka jest wysokość odsetek w każdej racie oraz dokładnie zaplanujesz sobie spłaty, bo będzie dla ciebie jasne ile długu pozostanie do spłaty po uregulowaniu każdej płatności. Poczuj ulgę i nie martw się o przyszłość. Zaplanuj dokładnie spłatę kredytu hipotecznego.

Jak działa kalkulator

Kalkulator kredytowy gotówkowy jest niezwykle prosty w obsłudze i nie musisz się go bać. Przeznaczony jest on do porównywania ofert kredytowych we wszystkich bankach. Dzięki temu, że jest on połączony z bieżącym wykazem umieszczonym na serwerze banku, w ciągu kilku sekund dowiesz się gdzie są najbardziej korzystne raty kredytu. A to wszystko możesz sprawdzić w domowym zaciszu. Bez straty czasu na chodzenie z jednego banku do drugiego. Zero kolejek i zero okienek bankowych. Mało tego, dla Twojej komfortu jest dostępnych wiele dodatkowych nowoczesnych opcji, które sprawią, że kredyt gotówkowy nie będzie uciążliwy. A ty będziesz całkowicie zadowolony bo jest stworzony całkowicie z myślą o Tobie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *