Kredyty nawet do pół miliona złotych dla firm. O kredytach bez zabezpieczeń, kto może się o nie ubiegać? Wszystkie kredyty i pożyczki. Dla kogo kredyt bez zabezpieczeń. Najlepszy sposób na sfinansowanie twojej firmy. Kredyty z uproszczoną procedurą.

Gdy przychód firmy jest niedostateczny

Niemała część polskich przedsiębiorców w niedługim okresie po rozpoczęciu własnej działalności, zmuszony jest do sięgnięcia po wsparcie finansowe w postaci kredytu bankowego. Bessa dotyka także firm działających na rynku znacznie dłużej. Dla nich banki przygotowały specjalne oferty kredytów, które charakteryzują się brakiem kosztownych zabezpieczeń i uproszczoną procedurą wypłacenia pieniędzy.

Najważniejsze doświadczenie

Wysokość kredytu udzielonego przez bank zależy przede wszystkim od dochodów wykazanych przez firmę oraz czasu, jaki działa na rynku. Oferty dla przedsiębiorstw dopiero wkraczających na rynek bądź start-upów są bardziej ograniczone, a wysokość takiego kredytu przeważnie nie przekracza kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zatem by starać się o większe wsparcie, trzeba funkcjonować co najmniej rok i wykazać odpowiednie dochody przez ten okres. Jest to swego rodzaju gwarancja dla banku, podobnie jak nieruchomość przy kredycie hipotecznym.

Im większe dochody, tym mniej przeszkód

Chociaż w przypadku tzw. kredytów bez zaświadczeń faktycznie banki wymagają minimum formalności, tym niemniej te, które przedsiębiorca musi dostarczyć do banku są wyjątkowo istotne i decydują o warunkach udzielenia kredytu. Podstawowym dokumentem jest oświadczenie o uzyskanych dochodach. Na tej podstawie ustala się wiarygodność firmy jako kredytobiorcy. Banki mogą wymagać też historii operacji na rachunku bankowym.

Ile kosztuje kredyt bez zaświadczeń?

Na oprocentowanie kredytu dla firmy, tak jak w przypadku każdego innego kredytu, składa się WIBOR oraz marża banku. W większości przypadków naliczana jest także prowizja, wahająca się między 0,1 a 0,5% wartości kredytu za rozpatrzenie wniosku oraz od zera do 3,5% prowizji za udzielenie kredytu. Marża naliczana przez bank jest kwestią indywidualną, zależną głównie od tego, jak długo działa firma, wysokości kredytu oraz okresu spłaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *